http://89.250.56.210/VenetsiaAjaxWeb/images/venetsia.jpg

KANAVIEN YHTEYSTIEDOT

Yle
Mediaviestinnän yhteystiedot
Sanna Ignatius (Uutiset ja ajankohtaiset ohjelmat, mm. Perjantai, A-studio ja Viimeinen sana) sanna.ignatius@yle.fi, 050 3708 667
Tytti Jussila (kotimainen draama, viihde, lapset, kansainväliset draama- ja asiaohjelmat (pois lukien pohjoismainen draama) tytti.jussila@yle.fi, 044 421 6986
Juhani Lassila (UMK ja Euroviisut), ext-juhani.lassila@yle.fi, HUOM ext- sähköpostin edessä, 040 5412 365
Marjukka Mäkinen (Urheilu, Nenäpäivä, itsenäisyyspäivä ja muut tapahtumalliset ohjelmat), marjukka.makinen@yle.fi, 044 4216 597
Marja-Liisa Nordell (radio- ja audiosisällöt, musiikki, kulttuuri, ennakkokatselut ja -kuuntelut), marja-liisa.nordell@yle.fi, 040 7797 001
Katja Riuttu-Sillanpää (dokumentit, elokuvat, nuoret, kotimaiset asiaohjelmat), katja.riuttu-sillanpaa@yle.fi, 044 421 0508
Lotta Valby (ruotsinkieliset sisällöt, pohjoismainen draama), lotta.valby@yle.fi, 040 484 0994
Heli Vartiainen (kotimainen draama, viihde, lapset, kansainväliset draama- ja asiaohjelmat (pois lukien pohjoismainen draama), heli.vartiainen@yle.fi, 0400 501 295
Mediaviestinnän yhteinen osoite ja ennakkokatselu/kuuntelutiedustelut: viestinta@yle.fi
Kuvapalvelu: kuvatiimi.markkinointi@yle.fi

MTV
Ohjelmaviestintä
Heini Nieminen (kotimaiset ohjelmat, ajankohtais- ja pisteohjelmat, elokuvat ja kansainväliset sarjat), heini.nieminen@mtv.fi, 044 351 5059
Onni Ojala (kuvankäsittelijä: kuvatiedustelut ja pyynnöt), onni.ojala@mtv.fi, 050 402 8762
Maiju Saloranta (urheilu), maiju.saloranta@cmore.fi, 044 554 6599
Virpi Valtonen (viihde), virpi.valtonen@mtv.fi, 050 586 4947

Nelonen Media
Tiedotustiimin yhteinen osoite: tiedotus@nelonenmedia.fi

The Walt Disney Company
FOX ja National Geographic TV-kanavat
Nina Wallden, nina.wallden@disney.com, 040 717 1040
Ida Hamalainen, Ida.Hamalainen@disney.com, 050 345 6372

Warner Bros. Discovery
(TV5, Kutonen, Frii, TLC)
Tiedotuksen vetäjä: Jenni Kokkonen, puh. +358 40 700 3556, jenni_kokkonen@discovery.com
Ohjelmatiedot, kuvat ja ennakkokatselut: : petra_olamo@discovery.com, johanna_teivainen@discovery.com

AlfaTV
Ohjelmatiedot, kuvat ja ennakkokatselut:
Elisabet Saranpää
elisabet.saranpaa@alfatv.fi